Úvod > Časté dotazy
Aktuality
Žádné články nejsou k dispozici.
Stáhnout prospekt

Časté dotazy k podlahovému topení

Jaké jsou výhody podlahového topení?

úspora oproti vytápění s radiátory až 25 %, téměř dokonalé rozložení tepla v místnosti, nízká prašnost (doporučeno pro alergiky), méně vysušuje vzduch a nevíří prach v místnostech oproti radiátorům, skrytí ve stavební konstrukci umožňuje plné využití interiéru, dlouhá životnost, zvyšuje tržní hodnotu nemovitosti.
 

Je podlahové topení zdravé?

Podlahové topení je pro lidské zdraví vhodnější než radiátorové. Podlahové topení využívá velkou plochu, proto můžeme topit na nižší teplotu topné vody. Malý rozdíl teplot má výhodu v mnohem nižší prašnosti. Díky nižší teplotě také méně vysušuje vzduch a nedochází k víření prachu.
 

Jak to, že je podlahové vytápění úspornější?

Jednou z výhod podlahového vytápění je vhodné rozvrstvení teplot. To nám umožňuje topit na nižší teplotu při dosažení vyšší tepelné pohody. Podlahové vytápění je až o 25% úspornější než topení radiátory.
 

Je podlahové vytápění drahé?

Podlahové vytápění je sice luxusní, ale drahé být nemusí. Rádi Vám zpracujeme na nabídku na podlahové topení ACOND©Heat za rozumnou cenu.
 

Jaké podlahové krytiny mohu použít s podlahovým topením?

Použít můžete většinu podlahových krytin, např. dlažbu, plovoucí podlahu, koberec s krátkým vlasem, linoleum, parkety atd. Možnost použití Vám potvrdí dodavatel podlahy.
 

Dodáváte pouze materiál nebo nám podlahové topení i instalujete?

Záleží na přání zákazníka. Můžeme dodat pouze materiál, raději Vám však podlahové topení i odborně položíme.

Doporučujete zalití podlahového topení betonem nebo anhydritovou směsí?

Záleží na preferenci zákazníka, obojí je funkční. Osobně se přikláníme k anhydritové směsi, protože není omezena tvarem a velikostí místnosti, navíc je samonivelační – tzn. pro pokládku krytiny již není třeba povrch vyrovnávat. Při zalití betonem je nutné dodržovat několik zásad, mezi nejhlavnější patří rozdělování souvislých úseků na maximálně 40 m2, poměr stran musí být do 1:2, strana nesmí být delší než 8 metrů atd.

Obsahuje cena podkladní polystyren?

Ne cena je bez polystyrenu. Polystyren je stavební izolace, kterou obvykle dodává zhotovitel stavby (stavební firma).

Je lepší podkladní systémová deska s výstupky nebo hladký polystyren se stříbrnou vrstvou s rastrem?

Obojí je možné. Pro náš systém podlahového topení je vhodnější hladká deska s rastrem. Desky s rastrem usnadňují instalaci trubek v rovnoměrných rozestupech a zároveň neomezují v blízkosti rozdělovačů, kde bývá potrubí nahuštěnější. Systémové desky s výstupky jsou vhodné především pro potrubí PEX (bez hliníkové vrstvy), které má paměťový efekt – snaží se držet tvar který získalo v rolích.
 
NAŠE OCENĚNÍ
ZLATÁ
IBF BRNO 2014
ZLATÁ
AquaTerm 2014
ZLATÁ
VKV 2013

DALŠÍ OCENĚNÍ

Webdesign a redakční systém animato.pnganimato.cz